Inbjudan till 41. Troll Rally 2018.

Saab Freunde Erftkreis inbjuder dig hjärtligt att delta i 41: e trollrallyt för det kommande året. Det hålls samtidigt som föreningens 40-årsjubileum. Evenemanget kommer att äga rum i maj 2018.

Prelude till Troll Rally 2014
Prelude till Troll Rally 2014

Saab-utgången kommer att äga rum på lördag, 12. Maj 2018, som hölls i Burg Obbendorf i Niederzier, Hambach. Niederzier ligger runt 25 km väster om Köln, hem till klubben. Med grunderna kring slottet Obbendorf kan Saabs vänner komma tillbaka i en elegant atmosfär med mycket atmosfär och vacker natur.

Längs vägen bjuder vi uppriktigt alla Saab-entusiaster och vänner av varumärket för att vara med på klubbens årsdag och att rosta varumärket tillsammans. Saabs klassiska bilar eller Saab-bilar är mycket välkomna.

I över hundra kilometer tar den lugna ritten deltagarna till närliggande Eifel eller Ardennerna, med gott om tid för landsbygden, landsbygden och människorna. På kvällen, efter den gemensamma middagen, utdelningsceremonin i rallyet och sedan för första gången en tomt av Saab och andra bildelar.

På morgonen på söndagen hålls en Saab-delmarknad runt 9 Watch för att slutföra evenemanget.

Utgången av 41. Troll Rally 2018:

10.5. Ankomst (Valfritt)

11.5. Kommer till mötet från 11: 00 klocka

11.5. Utgång 15

12.5. Starta 41. Troll rally 12: 00 klocka

12.5. Kvällshändelse 19: 00 klocka

13.5. Eftermarknad 9: 00 klocka

Inbjudan, exakta scheman och mer information, samt registrering för 41. Troll rally är på sidan av Saab vänner Erftkreis tillgängliga.

Man tänkte på “Inbjudan till 41. Troll Rally 2018."

  • Hej i Erftkreis,

    Vi kommer att försöka vara där under alla omständigheter.
    Hälsningar från Westfalen, god semester och ett gott nytt år.

    Kirsten & Torsten

Kommentarer är stängda.